Scrollujte dolů
Skrýt navigaci

Samoobslužná automyčka

Technologie

Základní mycí jednotka je poháněna elektrickým motorem 2,2kW / 1000 ot/min pro vysokotlaká čerpadla. Ta mají výkon 130 barů. Celý systém má samostatné vodní potrubí s elektrickými ventily, vodním filtrem, tlakovou regulací a kontrolní jednotkou.


Princip reversní osmózy = jedině díky reversní osmóze, kdy je voda jemně filtrována a demineralizována je dosaženo špičkových mycích výsledků. Na vozidle tak schnoucí voda nezanechává žádné skvrny či mapy.


Rovněž použití změkčovače vody je zvýšena kvalita mytí, protože se snižuje podíl vápníku ve vodě.

Vlastní systém pro výrobu pěny funguje nezávisle na vysokotlakém systému, takže pěna je nanensena v silné vrstvě a 100% působí na veškeré nečistoty na vozidle.


Myčku DiBO můžete navštěvovat i v zimních měsících, kdy vozidla trpí pod nánosem nečistot a soli. Vyhřívané podlahy v boxech zajišťují bezpečný provoz. Rovněž použitý uzavřený okruh ohřevu trysek tekoucí vodou, umožňuje použití myčky i v mínusových teplotách.


Kromě mytí vozu nabízí areál automyčky doplňkové vybavení:

 • vysavače, který mají velmi výkonné motory 2250W. Jistě oceníte i parfémovače a ošetření (černiče) pneu.
 • Čistič autokoberečků. Velurové koberečky doporučujeme čistit na sucho, gumové pak nejdříve na sucho a následně na mokro.
 • Výdejník utěrek. Vydá buď dvě suché utěrky s mikrovláknem, nebo jednu vlhčenou - podle Vašeho výběru na interiér, okna, nebo exteriér.
 • Výdejník kapaliny do ostřikovačů. Podle ročního období doplníte přímo z pistole kvalitní letní, nebo zimní kapalinu.
 • Tepovač. Umožňuje čištění sedadel mokrou cestou. (Zapracování pěny do čalounění, nechat alespoň 1min působit a následně kapalinu vysát spolu s nečistotami).


Automyčka DiBO nabízí 7 mycích programů.

Návod k použití

 • Program č.1 = Mytí ráfků – Silná chemie, která slouží k rozpuštění nečistot nanesených na ráfky. Vhodné nechat pár minut působit.
 • Program č.2 = Odstranění hmyzu -  pro odstranění těžko odstranitelných nečistot - zaschlého hmyzu. Důležité je nechat pár minut působit
 • PROGRAM 1 a 2 jsou namáčecí programy, které jsou dražší - mají kratší interval. Úkolem je nanést a nechat působit! 
 • Program č.3 = Hustá aktivní pěna (tryska) - Pěna vyvěrající z trysky se nanáší na suché vozidlo.
 • Program č.4 = Hustá aktivní pěna (kartáč) - Před použitím programu č.4 je vhodné vůz nejprve opláchnout (program č.5).
 • Program č.5 = Oplach - Neupravená městská voda pod tlakem 130 barů, vhodné pro prvotní a průběžné oplachování vozu.
 • Program č.6 = Horký vosk - Naleštění vozu, stačí nanést slabou vrstvu, která se dostane na všechny části vozu. Tlak 130 barů
 • Program č.7 = Finální zářivý oplach - Demineralizovaná voda vhodná na finální oplach, nezanechává stopy po uschnutí vozu.  Tlak 130 barů

Postup mytí

Platba mincemi: Vhoďte mince do mincovníku. Mincovník je umístěn pod tlačítky s výběrem programu. Prosím, nevhazujte jiné předměty, než vyznačené přijímané mince.


Platba kartou: Navolte tlačítky ,,+“ a ,,-“ požadovanou částku k zaplacení a po uplynutí 3 sec. přiložte platební či věrnostní kartu k vyznačenému místu.

 1. Stisknutím tlačítka zvolte požadovaný mycí program a věnujte pozornost, které nářadí (malá pistole, tryska, kartáč, nebo velká pistole) odpovídá Vámi zvolenému programu (je označeno na voliči) a to uchopte. Pozor - ostatní nářadí než, Vámi zvolené, je v tu chvíli nefunkční Pro kvalitní umytí doporučujeme použít programy v postupném pořadí od čísla 1 po program č. 7. Hlavní mycí program je 3 nebo 4. Není potřeba používat oba, stačí vybrat jeden z nich. Aktivní pěnu - program č.3, je dobré aplikovat na suché auto, naopak pěnu v kartáči - program č.4 je lepší použít na mokré auto, zbavené hrubých mechanických nečistot - programem č.5 - velkou pistolí.
 2. Použijte mycí trysku, stisknutím spouště aktivujeme mycí program.
  1. Malou pistoli používejte pro program č. 1 výhradně na mytí kol. Stačí nastříkat na všechny ráfky, včetně pneu a nechat působit.
  2. Velkou pistoli používejte pro program č.2 - nastříkejte na části vozu, kde chcete odstraňovat hmyz. Jedná se stejně jako u programu č.1 o namáčecí program, tzn. naneste a nechte 2 min působit.
  3. Velkou pistoli lze použít pro programy č. 2, 5, 6, 7. Doporučená vzdálenost trysky od karoserie vozidla je 10 – 30 cm. POZOR - ZAPLACENÝ ČAS NAJDE ZASTAVIT STOP TLAČÍTKEM! Po zmáčknutí stop tlačítka dojde k zastavení mycího programu, nikoli předplaceného času. Proto doporučujeme, zejména u programu 1,2,3 - PLATIT ZA INTERVALY POSTUPNĚ, aby zákazník nebyl "časově stresován".
  4. Trysku použijte pro program č.3 (aktivní pěna - pěna pracuje za Vás). Vozidlo pokryjte celé, včetně kol nánosem stříkané pěny. Tu nechte 2-3 minuty působit, pro dosažení maximálního mycího efektu. Pěnu aplikujte nejlépe na suchou karoserii. (Program 1,2 můžeme samozřejmě použít před nanesením pěny - mycí efekt se nesníží)
  5. Kartáč použijte pro program č. 4 (pěna). Pozor, tento program nikdy nepoužívejte bez předchozího oplachu karoserie vozidla (např. programem č. 2 nebo č. 5 a před použitím kartáč důkladně propláchněte v nádobce stojanu tak, aby byl kartáč zbaven možných nečistot po předchozím mytí. V opačném případě hrozí poškrábání laku vozidla. Poté mechanicky umyjte od střechy dolů, od zadu dopředu. Dáme tak čas programu 1,2 působit. Kartáč má přírodní štětiny, v kombinaci s hustou pěnou se mechnickým narušením nečistot dosahuje maximálního mycího efektu. K povrchu vozidla je netečný, nezanechá žádné stopy na laku vozidla. 
  6. Použijte velkou pistoli - program č.5 - pro důkladný oplach vozidla čislou vodou. Doporučená vzdálenost trysky od vozidla je 10-30cm.
  7. Použijte vekou pistoli - program č.6 - pokryjte celé vozidlo voskem. Vzdálenost trysky od vozidla může být větší, úkolem je pokrýt všechny části vozidla voskem, nikoli ho umývat.
  8. Použijte velkou pistoli - program č.7 - důkladně umyjte celé vozidlo demineralizovanou vodou. Jedině tak bude zaručeno, že na vozidle nezůstanou po uschnutí stopy po kapkách.
 3. Při mytí postupujte vždy od střechy vozidla směrem dolů.

 4. Po dokončení mytí vždy uložte tlakovou pistoli a kartáč do příslušného stojanu.

Ceník automyčka

Mycí program

10Kč za 40 vteřin

Vysávání

10 Kč za 3 minuty

Doplňkové funkce myčky

 • 4 vysavače, parfémovač, černič pneu
 • čistička autokoberců
 • výdejník utěrek
 • výdejník kapaliny do ostřikovačů
 • tepovač

Těšíme se na Vaši návštěvu v naší automyčce v Třebechovicích pod Orebem.

Samoobslužná automyčka je otevřena non-stop.

Kde najdete naši automyčku?

 • JF čerpací stanice s.r.o.
 • Tyršova 1177
 • 503 46 Třebechovice pod Orebem
 • IČ: 08929734
 • DIČ: CZ08929734
 
Nahoru
Skrýt panel
 
Skrýt panel